W KRAINIE CZARNOKSIĘŻNIKA OZA
4. Złota czapka
Wyprawa do Szmaragdowego Ogrodu
1
Pole kwitnących maków
2
Wielki Oz
3
Tajemnica wielkiego Oza
5
Srebrne trzewiczki
6
Co za spotkanie!
7
Oblężenie
8
Niezwykły lot
9
Kraina siedmiu słońc
10
Dar chińskiego mandaryna
11
Kto mówi prawdę
12
Tajemnica purpurowej róży
13
CZEBURASZEK
Czy mały nikomu nieznany i nieco zagubiony futrzak, Czeburaszek będzie potrafił odmienić życie całego miasteczka? Zadanie wydaje się tym bardziej skomplikowane, iż mieszkańcy miasta do którego zwierzak trafił zupełnie przypadkowo, wydają się być smutni i przygnębieni. Jednak Czeburaszek ma w sobie niezwykłą moc, potrafi obudzić przyjaźń nawet w najbardziej gorzkich i samotnych sercach. Podczas rozpakowywania dostawy pomarańczy do sklepu z owocami właściciel znajduje nieznane mu przedtem zwierzątko. Mężczyzna nie wiedząc co z nim począć, zanosi go do ZOO, gdzie malec znajduje dom. Zostaje nazwany Czeburaszkiem. Jest mały, nieporadny i często się przewraca. Jak ten mały zwierzak wraz z przyjaciółmi zaradzi problemowi samotności w mieście, który dokucza większości jego mieszkańcom? Kim właściwie jest Szapoklak i jej szczur Laurenty i dlaczego pragną popsuć podróż Czeburaszka i Krokodyla Gienia do Moskwy? Jak czekoladowy i sympatyczny Czeburaszek zareaguje na pójście do szkoły i jakim będzie uczniem? Na te i wiele więcej pytań, odpowiedzi znajdziesz oglądając całą serię przygód filigranowego zwierzaczka, który poznaje nowy, mało słodki kraj od podstaw.
więcej >>>
CZEBURASZEK
DWANAŚCIE MIESIĘCY
Czy jesteś gotowy zobaczyć wszystkie Dwanaście Miesięcy jednego wieczoru przy ciepłym ognisku? Jak to jest zobaczyć cały rok naraz? Czy na pewno wiesz jak wyglądają miesiące? Dzięki przepięknym i dobrze przyprawionym animacjom zobaczysz, jakie skutki przyniesie ludzka ingerencja w naturalny rytm pór roku. Dowiesz się, do czego prowadzi pusta zachłanność, zazdrość i nieuprzejmość. Jak każda romantyczna baśń, Dwanaście Miesięcy przedstawia niezwykłą i piękną historię zarówno o dobrych i czystych, jak i zepsutych postaciach. Pełna różnych barw i skrajnych przeciwieństw pokazuje jaka kara spotyka chciwych i bezdusznych ludzi. Prosta dziewczynka i jej królowa są rówieśniczkami. Powinny być choć trochę podobne, okazuje się zupełnie odwrotnie. Jedna uległa, poczciwie słucha zawsze ostrej i nieczułej macochy. Druga z nich jest bardzo rozzuchwalona i rozkapryszona. Czy zawsze taka była? Dlaczego nikt nie ma na nią wpływu? Co połączyło dwie dziewczynki? Zobacz, jakie jeszcze cuda Wigilii Nowego Roku na Was czekają?
więcej >>>
DWANAŚCIE MIESIĘCY
DYL SOWIZDRZAŁ
Witam Was Mieszczanie! Zabawy nadszedł czas, jestem tutaj po to by Was rozweselić! Nazywam się Dyl Sowizdrzał, ale możecie nazywać mnie jak tylko chcecie. Dla mnie zawsze świeci słońce, a życie nie ma wad. Oglądając film ze mną pokażę Wam jak na głowie staje świat. Nie dbam o to co inni o mnie mówią, czy to szlachta, czy też lud… ważne tylko co mi w duszy gra! Kocham wolność! Reprezentuję prostą mądrość i ziemiański humor chłopskiego ludu. Wędruję to tu, to tam i słucham wielu smakowitych legend. Mieszkam w tętniącym życiem mieście, lecz odwiedzam chętnie inne malownicze miejsca osadzone w realiach późnego średniowiecza. Szczęśliwie wychodzę z kłopotów, choć często drwię z bogatych i wpływowych mieszkańców. Lubię pomagać ludziom w całym mieście i robić im kawały. Mój dziadek Marcus jest magiem i przyrządza sekretne eliksiry. Jaki zrobi tym razem? Może eliksir szczęścia? Czy Cornellius, jego sowa przygotował wszystkie składniki magicznej mikstury prawidłowo? Podajcie mi ręce i weźcie tylko tyle, ile potrzebujecie, a udowodnię, że też potraficie się głośno śmiać. Rzućcie wszystkie obowiązki i chodźcie za mną jak cień, a zapewnię Wam wszystkim piękny dzień! Czas nie czeka… To dopiero początek wielkiej zabawy!
więcej >>>
DYL SOWIZDRZAŁ
FINIST DZIELNY SOKÓŁ
Baśń ta przeniesie Małych Widzów do czasów pradawnych, a dokładnie do małej wioski, w której wśród prostych wiejskich ludzi mieszka dobrotliwy oracz Finist. Nie było tam, mocniejszego i silniejszego od niego mężczyzny. Chłopak był to wspaniały. Z każdym się przyjaźnił i w nieszczęściu wszystkim biednym i potrzebującym pomagał. Jego najlepszym przyjacielem był sokół - ptak wolny, ptak swobodny. Latał daleko i z wysoka spoglądał na Ziemię. Gdy tylko spostrzegł zbliżające się niebezpieczeństwo czym prędzej frunął do Finista, by mu o tym powiedzieć. Czy Finistowi uda się ochronić wioskę przed wrogimi żołnierzami? Kogo Finist znajdzie w podwodnej komnacie? Co się stanie w Noc Świętojańską w wiosce? Czy niebieskooka piękna dziewczyna odczaruje Finista, by powrócił do ludzkiej postaci? Cóż, Przyjacielu pora Nam w drogę! Ruszamy odszukać Finsta!
więcej >>>
FINIST DZIELNY SOKÓŁ
KRÓLESTWO KRZYWYCH ZWIERCIADEŁ
Każdy najmłodszy łobuziak, po obejrzeniu tego filmu na pewno nie powie, że „pamięta tę historię jak przez mgłę”. Uwaga, zaczynamy… „Ekhm, lustereczko powiedz przecie, kto jest (…)” Ups, to nie ta bajka! Tym razem, naszą Królewną Śnieżką jest nieznośna Olga, która pewnego dnia widzi siebie tak jak widzą ją inni. Za sprawą znalezionego magicznego lusterka przez dość długi czas może oglądać swoje wady, których nigdy wcześniej nie dostrzegała. I wiesz, co jest najważniejsze w tej historii? Olga była przekonana, że nawet pozornie małe błędy w charakterze mogą stać się poważną przeszkodą do bycia dobrym człowiekiem. Była w krainie, gdzie przeżyła wiele niezwykłych i niebezpiecznych przygód, takich jak te o których czytywała w starych opowieściach. Może Ty też czytasz czasami podobne opowiadania, w których królowie, książęta i różni dworzanie są tak mili, uczciwi, wszystko jest tak piękne i słodkie, że aż mdłe. I jedna zwyczajna dziewczyna jak Olga odbyła podróż do Krainy Czarów i zobaczyła... Cóż, za długo by o tym mówić, lepiej zobacz sam!
więcej >>>
KRÓLESTWO KRZYWYCH ZWIERCIADEŁ
KRÓLEWNA Z DŁUGIM WARKOCZEM
Jeremiej kochał liczby i dlatego przeliczał każdą napotkaną na swej drodze rzecz czy osobę. W swoim zamku zapisywał skrupulatnie wszystko w królewskich grubych i ciężkich księgach. Trony, okna, ogarki od świecy, świeże grzyby w zielonej trawie i pnie w pobliskich lasach, a nawet wszystkie piegi na dziecięcych nosach… po prostu wszystko! Gdy wypisał wszystkie beczki atramentu i stępił już wszystkie pióra postanowił wrócić do domu i choć droga była prosta nie okazała się wcale łatwa… Jakiego okupu zażądało straszydło ze studni? O czym Jeremiej nie wiedział, że ma w swoim carstwie? Co stało się z carskim synem? Dlaczego carski młodzieniec nie wkupił się w łaski króla podziemi i jego córki? Film przepełniony podstępem i intrygami z dodatkiem gorącej miłości Andrieja, syna rybaka i Barbary o cudownie długich włosach. To filmowa baśń o wstydzie ojca za zachowanie leniwego i głupiego syna-następcy polana wspaniałymi przygodami i posypana garścią czarów. Z pewnością poprosisz o jego dokładkę. Smacznego!
więcej >>>
KRÓLEWNA Z DŁUGIM WARKOCZEM
BĄDŹ Z NAMI
BAJKOWA TV

Regulamin
ANTON I ANETKA

Historia
Strefa zabaw