CZEBURASZEK
DWANAŚCIE MIESIĘCY
Czy jesteś gotowy zobaczyć wszystkie Dwanaście Miesięcy jednego wieczoru przy ciepłym ognisku? Jak to jest zobaczyć cały rok naraz? Czy na pewno wiesz jak wyglądają miesiące? Dzięki przepięknym i dobrze przyprawionym animacjom zobaczysz, jakie skutki przyniesie ludzka ingerencja w naturalny rytm pór roku. Dowiesz się, do czego prowadzi pusta zachłanność, zazdrość i nieuprzejmość. Jak każda romantyczna baśń, Dwanaście Miesięcy przedstawia niezwykłą i piękną historię zarówno o dobrych i czystych, jak i zepsutych postaciach. Pełna różnych barw i skrajnych przeciwieństw pokazuje jaka kara spotyka chciwych i bezdusznych ludzi. Prosta dziewczynka i jej królowa są rówieśniczkami. Powinny być choć trochę podobne, okazuje się zupełnie odwrotnie. Jedna uległa, poczciwie słucha zawsze ostrej i nieczułej macochy. Druga z nich jest bardzo rozzuchwalona i rozkapryszona. Czy zawsze taka była? Dlaczego nikt nie ma na nią wpływu? Co połączyło dwie dziewczynki? Zobacz, jakie jeszcze cuda Wigilii Nowego Roku na Was czekają?
więcej >>>
DWANAŚCIE MIESIĘCY
DYL SOWIZDRZAŁ
Witam Was Mieszczanie! Zabawy nadszedł czas, jestem tutaj po to by Was rozweselić! Nazywam się Dyl Sowizdrzał, ale możecie nazywać mnie jak tylko chcecie. Dla mnie zawsze świeci słońce, a życie nie ma wad. Oglądając film ze mną pokażę Wam jak na głowie staje świat. Nie dbam o to co inni o mnie mówią, czy to szlachta, czy też lud… ważne tylko co mi w duszy gra! Kocham wolność! Reprezentuję prostą mądrość i ziemiański humor chłopskiego ludu. Wędruję to tu, to tam i słucham wielu smakowitych legend. Mieszkam w tętniącym życiem mieście, lecz odwiedzam chętnie inne malownicze miejsca osadzone w realiach późnego średniowiecza. Szczęśliwie wychodzę z kłopotów, choć często drwię z bogatych i wpływowych mieszkańców. Lubię pomagać ludziom w całym mieście i robić im kawały. Mój dziadek Marcus jest magiem i przyrządza sekretne eliksiry. Jaki zrobi tym razem? Może eliksir szczęścia? Czy Cornellius, jego sowa przygotował wszystkie składniki magicznej mikstury prawidłowo? Podajcie mi ręce i weźcie tylko tyle, ile potrzebujecie, a udowodnię, że też potraficie się głośno śmiać. Rzućcie wszystkie obowiązki i chodźcie za mną jak cień, a zapewnię Wam wszystkim piękny dzień! Czas nie czeka… To dopiero początek wielkiej zabawy!
więcej >>>
DYL SOWIZDRZAŁ
FINIST DZIELNY SOKÓŁ
Baśń ta przeniesie Małych Widzów do czasów pradawnych, a dokładnie do małej wioski, w której wśród prostych wiejskich ludzi mieszka dobrotliwy oracz Finist. Nie było tam, mocniejszego i silniejszego od niego mężczyzny. Chłopak był to wspaniały. Z każdym się przyjaźnił i w nieszczęściu wszystkim biednym i potrzebującym pomagał. Jego najlepszym przyjacielem był sokół - ptak wolny, ptak swobodny. Latał daleko i z wysoka spoglądał na Ziemię. Gdy tylko spostrzegł zbliżające się niebezpieczeństwo czym prędzej frunął do Finista, by mu o tym powiedzieć. Czy Finistowi uda się ochronić wioskę przed wrogimi żołnierzami? Kogo Finist znajdzie w podwodnej komnacie? Co się stanie w Noc Świętojańską w wiosce? Czy niebieskooka piękna dziewczyna odczaruje Finista, by powrócił do ludzkiej postaci? Cóż, Przyjacielu pora Nam w drogę! Ruszamy odszukać Finsta!
więcej >>>
FINIST DZIELNY SOKÓŁ
KRÓLESTWO KRZYWYCH ZWIERCIADEŁ
Każdy najmłodszy łobuziak, po obejrzeniu tego filmu na pewno nie powie, że „pamięta tę historię jak przez mgłę”. Uwaga, zaczynamy… „Ekhm, lustereczko powiedz przecie, kto jest (…)” Ups, to nie ta bajka! Tym razem, naszą Królewną Śnieżką jest nieznośna Olga, która pewnego dnia widzi siebie tak jak widzą ją inni. Za sprawą znalezionego magicznego lusterka przez dość długi czas może oglądać swoje wady, których nigdy wcześniej nie dostrzegała. I wiesz, co jest najważniejsze w tej historii? Olga była przekonana, że nawet pozornie małe błędy w charakterze mogą stać się poważną przeszkodą do bycia dobrym człowiekiem. Była w krainie, gdzie przeżyła wiele niezwykłych i niebezpiecznych przygód, takich jak te o których czytywała w starych opowieściach. Może Ty też czytasz czasami podobne opowiadania, w których królowie, książęta i różni dworzanie są tak mili, uczciwi, wszystko jest tak piękne i słodkie, że aż mdłe. I jedna zwyczajna dziewczyna jak Olga odbyła podróż do Krainy Czarów i zobaczyła... Cóż, za długo by o tym mówić, lepiej zobacz sam!
więcej >>>
KRÓLESTWO KRZYWYCH ZWIERCIADEŁ
KRÓLEWNA Z DŁUGIM WARKOCZEM
Jeremiej kochał liczby i dlatego przeliczał każdą napotkaną na swej drodze rzecz czy osobę. W swoim zamku zapisywał skrupulatnie wszystko w królewskich grubych i ciężkich księgach. Trony, okna, ogarki od świecy, świeże grzyby w zielonej trawie i pnie w pobliskich lasach, a nawet wszystkie piegi na dziecięcych nosach… po prostu wszystko! Gdy wypisał wszystkie beczki atramentu i stępił już wszystkie pióra postanowił wrócić do domu i choć droga była prosta nie okazała się wcale łatwa… Jakiego okupu zażądało straszydło ze studni? O czym Jeremiej nie wiedział, że ma w swoim carstwie? Co stało się z carskim synem? Dlaczego carski młodzieniec nie wkupił się w łaski króla podziemi i jego córki? Film przepełniony podstępem i intrygami z dodatkiem gorącej miłości Andrieja, syna rybaka i Barbary o cudownie długich włosach. To filmowa baśń o wstydzie ojca za zachowanie leniwego i głupiego syna-następcy polana wspaniałymi przygodami i posypana garścią czarów. Z pewnością poprosisz o jego dokładkę. Smacznego!
więcej >>>
KRÓLEWNA Z DŁUGIM WARKOCZEM
KRÓLOWA ŚNIEGU
W małych cichym zakurzonym nieco pokoju, pali się wątłe światło. Dzień chyli się ku końcowi i wszystko dookoła pomału zasypia, ale zanim to się stanie Ole Zmrużoczko opowie słodką opowieść na dobranoc. Ten łagodny, oprószony siwizną mały czarodziejski człowieczek przyjaźni się z samym Hansem Christianem Andersenem - ojcem najpiękniejszych na świecie baśni. Ole jak nikt potrafi opowiadać. Swoimi serdecznymi słowami przenosi człowieka do odległych rzeczywistości miejsc, które pachną kwiatami i cudownym dzieciństwem. Kiedy leżysz już wygodnie w swoim łóżku i masz już prawie zamknięte oczy. Ole po cichutku skrada się do Ciebie dmucha delikatnie w szyję, a kiedy wie, że już śpisz otwiera swój magiczny parasol. Po co to robi? By mogły Ci się przyśnić najbardziej aromatyczne bajki. Jaką wybierze dla Ciebie dzisiaj? Gerda i Kaj to dwójka nierozłącznych przyjaciół, którzy mieszkają na poddaszach dwóch domów naprzeciwko siebie w małym miasteczku. Nad ulicą, która ich dzieli znajduje się ich wspólny podniebny ogród, w którym latem sadzą wonne kwiaty. Długie zimowe wieczory spędzają słuchając zachwycających opowieści o tym, skąd się biorą zimowe „białe pszczoły” czyli śnieżynki. Jak wygląda zimna i szorstka Królowa Śniegu, która je tworzy? Gdzie mieszka? Dlaczego jej kraina wypełniona jest chłodem, lodem i wieczną zamiecią? Dlaczego Gerda przestraszyła się Królowej Śniegu? Co zachwiało przyjaźń dzieci? Dlaczego serce Kaja zamieniło się w zimną bryłę lodu? Czy uda im się znów przyjaźnić jak dawniej? Śnijcie spokojnie dalej, a Ole Zmrużoczko odpowie na te wszystkie pytania…
więcej >>>
KRÓLOWA ŚNIEGU
KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU
W każdej małej dziewczynce jak i w dorosłej kobiecie tkwi coś z prawdziwej księżniczki. Wiele kobiet niezależnie od wieku chciałoby nią być, przez całe życie marząc o księciu w lśniącej zbroi i życiu długim i szczęśliwym u jego boku. Każda z nich jest jednak inna i ma co innego do zaoferowania. Kwaśne, kapryśne, często bez smaku, lodowate, zbyt dojrzałe lub słodkie… Takie są. Ile piękności tyle odmiennych charakterów. Walka o miano tej „prawdziwej i najważniejszej” właśnie się rozpoczęła. Jak znaleźć tę jedyną i prawdziwą? Jakiej próbie trzeba ją poddać, by potwierdzić jej szlachetność? Po czym ją poznać? Mówią, że księżniczki nie spadają z nieba wraz z deszczem. Mężczyźni często uważają również, że trzeba ich specjalnie szukać, czarować i zdobywać. Czy, aby na pewno? Czy w strugach deszczu odnaleźć można miłość na całe życie? Czy deszcz nie jest straszny księżniczkom? Dlaczego to co najbliżej jest często tak niezauważalne? Do czego zdolni są Ci, którzy tęsknią za byciem kochanym? Oprószona niezwykłymi emocjami baśń o poszukiwaniu prawdziwego szczęścia i spełnienia podczas długiej i trudnej wędrówki pewnego młodzieńca. Przemierzone wraz z nim kilometry otworzą przed Wami bramę prowadzącą do zamku, w którym znajdzie nadzieję i najpiękniejsze uczucie jakim jest miłość.
więcej >>>
KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU
LAMPA ALLADYNA
Tam gdzie słońce zachodzi czerwoną, gorącą łuną nad wielkim głośnym i tłocznym w ciągu dnia miastem Bagdad rozciąga się ogromna równina piasku i kamieni. Brak na niej dróg, schronisk czy źródeł wody, które zaraz wybuchną zalewając krystaliczną chłodną cieczą wszystko wokół. Upał i żar z nieba sprawia, że nie sposób ochłodzić rozgrzane i opalone ciało pod żadną palmą. Jednak nie wszystkim to przeszkadza. Alladyn syn Alli al Marufa to młodzieniec, który znajduje starą miedziana lampę dla swojego wuja. Dlaczego tylko on odważył się spojrzeć na przepiękną księżniczkę Badur? Jaka kara go za to spotkała? Kim jest czarny wezyr i dlaczego chce mieć lampę tylko dla siebie? Kto dostanie rękę księżniczki? Historia owiana cienkimi nićmi sennej mary. Jednak to co ujrzysz to wcale nie sen tylko zwyczajne czary. Grające bębny i stąpające po piaszczystej ziemi wielbłądy przeniosą Cię do miejsca, w którym zapragniesz w coś uwierzyć na prawdę, jednak dżiny nie dają żadnych obietnic… Dżin „słucha i służy”. Zrobi dla Ciebie wszystko o co tylko poprosisz. Podejdź bliżej, potrzyj lampę i wciśnij PLAY. Niewolnik lampy już czeka na Twoje rozkazy.
więcej >>>
LAMPA ALLADYNA
MAŁA SYRENKA
W tym filmie sen miesza się z rzeczywistością, a Twoje zmysły zostaną wystawione na wielką próbę. Już po kilku chwilach nie będziesz wiedział co jest jawą, a co było tylko złudną marą. Szum morza i chłodna słona bryza porwą Cię w głąb oceanu, jasnego jak najczystsze szkło. Zarzuć swą kotwicę w morskiej przystani i dowiedz się jakie niezwykłe istoty żyją na dnie. Jak wyglądają córki władcy oceanu? Co złego przywiał sztorm i co stało się z księciem podczas tego rejsu? Klasyczna baśń o syrence przeniesie Cię do magicznego świata, w którym ludźmi targają burze uczuć, a syrenki mieszkają w oceanach. To historia o sile miłości i wyrzeczeniach, do których gotowi są zakochani, by żyć szczęśliwie spełnieni. Gdy burza ustanie zobaczysz o świcie wschodzące słońce znad linii wody. Ujrzysz czerwone i jasne promienie przynoszące blask życia z powrotem do policzków pewnego młodzieńca, lecz jego oczy nadal pozostaną zamknięte. Co go obudzi? Co przywróci mu nadzieję? Przed Twoimi oczami stanie suchy ląd, wspaniałe klify i zielone łąki z okazałym zamkiem na pierwszym planie. To tutaj wydarzą się rzeczy na co dzień niemożliwe. Pytasz, co to za plusk? Nie bój się to tylko ona przepłynęła obok Ciebie. Widziałeś syrenkę? A może tylko Ci się to wydawało? Upewnij się i obejrzyj…
więcej >>>
MAŁA SYRENKA
BĄDŹ Z NAMI
BAJKOWA TV

Regulamin
ANTON I ANETKA

Historia
Strefa zabaw